7. 6. 2018

Třeťačka Elenka Straková ráda píše a tvoří. A tak není divu, že v krajské literární soutěži dětských autorů "Já jsem tvůj člověk", kterou vyhlašuje zlínská Krajská knihovna Františka Bartoše, získala 3. místo. Děkujeme talentované spisovatelce za reprezentaci školy a moc gratulujeme!

 

O toulavé kočce

Jsem toulavá kočka. No, vlastně jsem utekla ze své rodné vesničky, protože se mi zdála moc obyčejná. Utekla jsem do Uherského Hradiště, kde jsem očekávala mnoho zajímavých věcí. 
Šla jsem z náměstí Mariánského na Masarykovo ulicí, která se nazývá Prostřední. Byla tam spousta domů a také jedna vysoká šikmá věž. Raději jsem se rozběhla, aby na mě nespadla. Celá udýchaná jsem doběhla na konec ulice k lékárně U zlaté koruny. Vrtalo mi hlavou, který uličník pomaloval tak krásnou budovu tolika dopisními obálkami. Otočila jsem se a do očí mi padla kašna se zurčící vodou. Byly na ní dvě ryby omotané kolem sebe. Hned se mi začaly sbíhat sliny. Skočila jsem na ty ryby a zakousla se do nich. Ó, jak byly tvrdé! Málem jsem si vyrazila zuby!
Najednou se mi začalo stýskat po mé vesničce. To je tak, když hloupou kočku pálí dobré bydlo!

Elena Straková, 3. třída

 

Zobrazit všechny aktuality >

Důležitá upozornění

Naše projekty

Nejčastěji hledáte

Podporují nás