Obsah

Červen červený jako z růže květ - jahody, maliny, tvářičky….

I poslední měsíc dalšího školního roku je za námi. A jaký byl? První den jsme řádně oslavili svátek dětí. Na hřišti jsme uspořádali odpoledne plné zábavných soutěží. Hodně jsme „výtvarničili“ a tvořili.

Více zde

Květen – čas je z květin pleten…

Další pěkný měsíc je za námi a my jsme bohatší o spoustu zážitků.

Více zde

Jaro má sedmero druhů počasí, v dubnu však žádné neschází

…v letošním dubnu se tato pranostika zcela nenaplnila. Sníh nám nepadal – ale nechyběl. Uvítali jsme možnost vyhřívání se na sluníčku.

Více zde

Březen - za kamna vlezem…

…a pořádně si přiložíme. Skutečné jaro stále v nedohlednu, museli jsme si ho přiblížit jinak.

Více zde

Únor bílý, pole sílí…

…a dodávám – patrně nejen pole, ale i naše hlasy sílí. Třeba za to může ona Hromnice, co nám přidala o hodinu více? A jak jsme si krátili čas v tomto kratším měsíci?

Více zde

Leden studený - duben zelený!

Tak to už se těšíme. Několik mrazivých dnů jsme si v tomto prvním měsíci v roce užili, v dubnu si ověříme pravdivost pranostiky. Ale nyní již zpět k lednu a k našim aktivitám.

Více zde

Předsváteční nálada a velké těšení, tak to byl náš prosinec!

Prosinec je již tradičně měsícem, ve kterém máme neskutečně moc „práce“ a času na všechny naše aktivity se nám nedostává. Stihli jsme, co se dalo, ale některé z našich plánů odsouváme na příště. Čekání na příchod vánoc jsme si krátili výrobou vánočních ozdob pro stromeček v Uherském Hradišti, malováním přáníček a hvězdiček s tajnými sny. Milujeme převleky, proto v každém oddělení proběhlo zábavné odpoledne – „Čertovský rej“.

Více zde

Listopad a jak jsme se měli?

Moc dobře. Koho tato odpověď příliš neuspokojila, ať čte dále. Patrně nejvíce radosti nám přinášelo obyčejné hraní se stavebnicemi.

Více zde

Říjen plný barev…

Jak již napovídá nadpis, tento měsíc si pohrál s barvami. Nejen příroda venku, ale i my v naší družince.

Více zde

Září - nový začátek je tady…

Tak nám to opět nastalo. Vyběhaní, vykoupaní a příjemně unaveni díky teplému létu, znovu se scházíme na další startovní čáře…

Více zde

Důležitá upozornění

Naše projekty

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport "Podpora zdravého školního života ve zdravé Evropě" na období od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2022. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Irska, Německa, Bulharska a Francie.

Podporují nás