Erasmus + je nový program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Byl zahájen v lednu 2014. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků.

Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.

Mobility podporují také profesionální rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zkvalitnění výuky či práce s mládeží.

Účastníci mobilit si zdokonalí znalosti cizích jazyků, zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl pro evropské občanství a evropskou identitu.

Spolupracujeme se školami :

• St. Bernadette´s RC Primary School Newcastle - Anglie
  • Katolische Grundschule  Kaarst- Německo
  • Ecole Elémentaire F. Villon Lyon - Francie
  • Saint Josephs Kinvara - Irsko
  • Instituto Compresivo Esine - Itálie

Na naši školu v přírodě na Kopánky přijedou žáci a učitelů ze všech pěti zemí. V žáci páté třídy pojedou do anglického Newcastlu.

Vánoční prázdniny

Mateřská škola bude během vánoční prázdnin uzavřena od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.
Základní škola (včetně školní družiny) bude uzavřena od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020.