Cílem projektu je navázání kontaktů a komunikace dětí z MŠ a ZŠ, seznamování s prostředím školy.

Co má přinést dětem:

• možnost zvykat si na školu
  • seznámení s budoucí třídní učitelkou, spolužáky i s prostředím
  • zjištění školní zralosti

Co může přinést rodičům:

• lepší poznání vlastního dítěte z hlediska temperamentu, jehoškolní připravenosti a předpokladů pro zvládání školních požadavků
  • -získání nových komunikačních dovedností, vést dětik samostatnosti a zodpovědnosti
  • získání důvěry k budoucí třídní učitelce a navázání vzájemnékomunikace

Co může přinést učitelům:

• seznámení s budoucími prvňáčky
  • zjištění školní zralosti
  • navázání kontaktů s rodiči, poznávání rodinného zázemí

Spolupráce základní a mateřské školy ve šk. roce 2013-2014

Spolupráce při zajišťování kulturních akcí ( koncerty, představení atd.) během škol. roku

Sportování v tělocvičně ZŠ – během škol. roku

Společná ekovycházka na Rochus – Strom – říjen

Bramborování, dýňování – společná akce v ZŠ

Přípravy na Vánoce, zpívání u stromečku, „Pohádkové dopoledne“ - předčítání pohádek – prosinec

Škola nanečisto - Poznáváme budoucí prvňáčky– návštěva dětí z MŠ v ZŠ – leden

Návštěva p. uč. 1. tř. ZŠ v MŠ – leden/ únor

Hrátky na sněhu – leden, únor

Vynášení Moreny – společná akce – „Zpět k tradicím“

Společná oslava konce šk. roku – hravé odpoledne s opékáním špekáčků – červen

Vánoční prázdniny

Mateřská škola bude během vánoční prázdnin uzavřena od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.
Základní škola (včetně školní družiny) bude uzavřena od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020.