• Profil základní školy

V naší škole vyučujeme žáky 1. až 5. ročníku podle školního vzdělávacího programu Jarošovská tvořivá škola. Děti z 5. ročníků přechází do spádové školy, kterou je Základní škola Za Alejí v Uherském Hradišti, případně po úspěšném absolvování přijímacího řízení na Gymnázium v Uherském Hradišti.
  • Profil mateřské školy

Ve školním roce 2015/2016 máme zapsáno k pravidelné školní docházce celkem 69 dětí ve 3 třídách. Naše škola je uprostřed sídliště se základním občanským vybavením – dětské hřiště pro všechny druhy sportu i rekreačního vyžití. Součástí mateřské školy je velká zahrada, která slouží jako přírodní učebna. Také okolí nám poskytuje velké možnosti pobytu v přírodě, v blízkosti je velký komplex lužního lesa, který se nazývá Kněžpolský les.
  • Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) poskytuje v souladu s vyhláškou č. 72/2005 Sb o poskytování poradenských služeb pedagogicko psychologickou pomoc žákům, učitelům a rodičům. Tento tým tvoří školní psycholog, metodik prevence a dyslektický a logopedický asistent. Pracoviště poskytuje pomoc při zvládání a řešení výchovných, vztahových a výukových potížích.
  • Spolek rodičů při ZŠ Uherské Hradiště - Jarošov

Spolek rodičů je zapsaný spolek s vlastním hospodařením, které úzce spolupracuje se ZŠ Jarošov. Členem SR se stává každý rodič, který zaplatí členský příspěvek. Do výboru SR jsou delegování zástupci tříd.
  • Školská rada

Školská rada je složena ze zástupců pedagogických pracovníků, zákonných zástupců žáků a zástupců zřizovatele.
  • Projekty

Do větší projektů se systematicky zapojujeme od roku 2005, kdy jsme pracovali v rámci programu Socrates - Comenius. Na tradici navazujeme a získáváme mnoho inspirativních zkušeností.

Vánoční prázdniny

Mateřská škola bude během vánoční prázdnin uzavřena od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.
Základní škola (včetně školní družiny) bude uzavřena od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020.