30. 9. 2017

Tak nám to opět nastalo. Vyběhaní, vykoupaní a příjemně unaveni díky teplému létu, znovu se scházíme na další startovní čáře…

I v letošním školním roce budeme přinášet aktuality a zajímavosti z naší družiny a to nejlepší se snad podaří zachytit na fotografie. Začátky bývají občas náročnější, nám se ovšem podařilo první měsíc zvládnout přímo hravě. Mile jsme přivítali nové kamarády, seznámili jsme je se vším důležitým a nezapomněli dodat, jaké chování nebudeme tolerovat. „Osahali“ jsme si prostředí ve škole i venku, také víme, jaké možnosti nabízí školní zahrada a tělocvična. Poslední teplé dny jsme trávili na čerstvém vzduchu, ale stihli jsme si hodně hrát i tvořit. Například hroznové víno, jablka v láhvi, deštníčky, podzimní ovoce, dráčky, malování na obličej. Ti starší se znovu pustili do šití. Ve družince u druháčků proběhl celý jablíčkový týden. Byl spojen s ochutnávkou, vyráběním a střídáním technik s využitím tohoto ovoce. Velmi oblíbeným doplňkem v této třídě se stala i nová tabule.

Jsme rádi, že se nám start vydařil a chceme se snažit, ať je nám spolu dobře.

Za ŠD Iva Zemanová