Krteček - děti ve věku 2,5- 4,5 let
Myšky - logopedická třída, děti ve věku 4,5 – 7 let
Pejsek a kočička - děti ve věku 5 – 7 let.

6.00 - 8.00 hodin
Scházení dětí, volné hry dětí dle vlastní volby

8.00 - 10.00 hodin
Didakticky zacílené činnosti dětí ve skupinkách a individuálně, pohybová aktivita, přesnídávka,

10.00 - 12.00 hodin
Pobyt venku

12.00 - 12.30 hodin
Hygiena, oběd

12.30 - 14.00 hodin

• Pejsek a kočička – hygiena, odpočinek, klidová činnost, náhradní nespací aktivity, individuální logopedická péče, dramatika, hudebně pohybová činnost, keramika, pobyt venku dle možností
  • Krteček + Myšky - odpočinek

14.05 - 14.30 hodin
Hygiena, svačinka

14.30 - 16.15 hodin
Zájmová činnost dětí, (hry + dle zájmu dětí pokračování didakticky cílených činností)

Obsah činností

Hry
Volní spontánní hra s hračkami, motivované skupinové hry na různé náměty, řízené hry s pravidly, tvořivé hry a pracovně výtvarné činnosti, tělovýchovná cvičení, hudební chvilky, na PC „Těšíme se do školy, Beruška, Kouzelné jablko “.

Speciální cvičení
Jazyková cvičení, logopedie, smyslová cvičení, dechová cvičení, rytmizace slov, grafomotorika, individuální práce s dětmi.

Svačina,oběd
Srávné stolování, návyky správné hygieny, základy společenského chování, postupné zapojování dětí do prací souvisejících se stolováním ( příprava stolování, samoobsluha při svačině, nalévání nápoje, používání příboru).

Odpočinek
Krteček, Myšky - log. třída - klidný průběh odpočinku na lehátku, poslech písní, pohádek, básní, relaxační hudby,
Pejsek a kočička - klidový režim, poslech písní, pohádek, básní, relaxační hudby, procvičování drobných pracovních dovedností, výtvarná činnost, dramatizace, hudebně pohybová činnost, keramika, logopedie a činnost dle přání dětí.

Pobyt venku
Pozorování přírody, pohybové aktivity, pobyt na zahradě - hry na pískovišti, využití suchého koryta řeky k pozorování živé a neživé přírody, bylinné spirály, výlety do nejbližšího okolí mateřské školy ( chráněné přírodní lokality Kněžpolský les, Rochus) a seznámení s okolím svého bydliště, hry v přírodě.

16.7.2018 - 20.7.2018 • Základní škola Jarošov

Letní kurzy - Šikovné ručičky a Sportujeme s hravou angličtinou 16. - 20.7.2018

V době letních prázdnin připravujeme 2 letní kurzy v jednom termínu 16. - 20.7.2018 od 8.00 hodin do 16.30 hodin: 1. Šikovné ručičky - výtvarně zaměřený kurz pro děti ve věku 4 - 7 let - lektory kurzu: Jitka Králíková a Pavlína Mikulcová. 2. Sportování s hravou angličtinou pro děti ve věku 6 - 8 let - sportovní kurz i s procvičením základních pojmů angličtiny i pro úplné začátečníky :-), lektorkou kurzu je Monika Mitanová.
více zde…