23. 3. 2020

Vážení rodiče, v poslední době zažíváme všichni velmi neobvyklé situace, které mohou být psychicky náročné jak pro vás, dospělé, tak i pro další členy vaší rodiny, včetně dětí. Informací o tom, jak se chovat, co dělat a co nedělat, je mnoho. Můžete je slyšet z rozhlasu, televize, číst je na internetu. Ne všechny vám však opravdu pomohou. Ráda bych vám nabídla kvalitní odborné psychologické rady, které zpracovali moji kolegové, odborní psychologové z Masarykovy univerzity. Pro náročné situace vyplývající ze současného stavu zde najdete přímý a jednoduchý postup jak postupovat při řešení náročných stavů, jaká slova a věty používat, jak zklidňovat sebe i druhé – například jak svému dítěti vysvětlit celou situaci pandemie, jak s ním mluvit o koronaviru, jak zvládnout, když dítě nechce nosit roušku, jak propojit vaše děti s babičkami a dědečky, i když se nemůžou osobně stýkat …. https://psych.fss.muni.cz/koronavirus Pokud by pro vás nebo někoho z vašeho okolí byla tíha okolností příliš silná, přikládám vám zde i možnosti, kde si telefonicky nebo on-line popovídat o tom, co vás tíží a získat odbornou radu, náhled nad tím, co právě prožíváte. Přeji vám i dětem co nejklidnější prožívání společných chvil doma, hodně trpělivosti při domácí výuce, spoustu příjemně stráveného času v rodinném kruhu a navrch i velkou porci vzájemné tolerance. Petra Miklášová, školní psycholožka

Zobrazit všechny aktuality >

Důležitá upozornění

Veškeré nové informace k zápisu do 1. třídy pro rok 2020/2021, prosím, sledujte v sekci - Základní škola - Zápis do 1. třídy.

 

Naše projekty

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Velké Británie, Irska, Německa, Itálie a Francie. Více zde.

Nejčastěji hledáte

Podporují nás