Aktuality

Vánoční ladění

10. 12. 2019

Vánoční ladění

Zveme Vás na tradiční Vánoční ladění, které se uskuteční v úterý 10. prosince 2019 v 16.30 v tělocvičně školy. Přijďte společně nasát sváteční atmosféru...

více zde…


Zavítal k nám MIKULÁŠ

5. 12. 2019

Zavítal k nám  MIKULÁŠ

Kdo nám to buší na dveře? Co je to za rachot na chodbě? Snad to nejsou čertí řetězy a kopyta? Ale ano, jsou to čerti... Avšak do třídy nejdříve vchází andělé s Mikulášem s pěkným uvítáním, aby se děti těch zlých čertů tolik nebály. Čertí rambajs tak vystřídá celá řada pěkných básniček a písniček v podání žáků jednotlivých tříd. A na ty zlobivé je přichystán i pořádný pytel. Nikdo však v něm nakonec není odnesen, a tak se všechny děti mohou radovat z nadílky a příjemně stráveného času.

více zde…


Etická výchova

29. 11. 2019

Etická výchova

Druháci i prváčci se v pátek 29. 11. dozvěděli trochu více o vzájemné komunikaci, o slovním ubližování a naopak i o dobrých slovech, která potěší a pomohou. Etickou výchovu s tématem "Jak spolu mluvíme" nám krásně přiblížila paní lektorka Hana PUYPE ze Zlína. Děkujeme ...

více zde…


Umíme i pomáhat

26. 11. 2019

Umíme i pomáhat

Přáníčka pro brněnskou neziskovou organizaci "Mise naděje" jsme vyráběli minulý týden. Snad potěší osamělé seniory - většinou upoutány na lůžku - a budou se těšit z našich veselých obrázků. Krásné Vánoce všem...lidem dobré vůle.

více zde…


Upozornění pro rodiče

25. 11. 2019

Upozornění pro rodiče

Vážení rodiče, v poslední době jsme ve škole řešili několik problémů mezi dětmi, které byly způsobeny sledováním a hraním nevhodných aktivit na počítači, útočnými komentáři k nahraným příspěvkům uveřejňovaných dětmi po síti nebo mobilními telefony (TikTok, FB, Youtube, Musica.li, Whats App, Messenger, Viber atp.).

více zde…


Vánoční tvoření

22. 11. 2019

Vánoční tvoření

Advent se už blíží... První překvapení již máme díky DDM Šikula připraveno.

více zde…


Den slabikáře

20. 11. 2019

Den slabikáře

Živou abecedu už mají prváčci v malíku. Dnes měli opravdu významný den. Jejich velcí patroni, páťáci, jim přinesli dáreček - slabikář s milým překvapením. A celou hodinu si spolu četli!

více zde…


Bruslení zahájeno

19. 11. 2019

Bruslení zahájeno

Zima se přibližuje a s ní přichází i naše pravidelná aktivita na ledě. První bruslení již máme za sebou a už se těšíme na další v následujících čtyřech měsících.

více zde…


Potěšili jsme předškoláky

15. 11. 2019

Potěšili jsme předškoláky

Naši čtvrťáci si začínají zvykat na novou roli. Příští rok se totiž stanou patrony nových prváčků. Setkávají se již nyní. Tentokrát se za budoucími předškoláky vydali do mateřské školy. Pohádky, básničky a společné tvoření se všem moc líbilo.

více zde…


Kyberšikana - přednáška pro děti

7. 11. 2019

Kyberšikana - přednáška pro děti

Přednáška o nástrahách kyberprostoru se uskuteční v Kulturním domě ve Véskách 17. listopadu 2019 od 14.00. Akce je určena jen pro děti.

více zde…


Důležitá upozornění

Vánoční prázdniny

Mateřská škola bude během vánoční prázdnin uzavřena od 23. 12. 2019 do 1. 1. 2020.
Základní škola (včetně školní družiny) bude uzavřena od 23. 12. 2019 do 3. 1. 2020.

 

Zvýšení cen stravného

Změnu finančního limitu na nákup potravin v ŠJ ZŠ a MŠ Jarošov od 1. září 2019 najdete v sekci Jídelna.

Finanční normativ se zvyšuje z důvodu opakovaného nárůstu cen potravin. S tímto opatřením Vás žádáme o případné navýšení limitu inkasa ve Vaší bance.

 

Naše projekty

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Velké Británie, Irska, Německa, Itálie a Francie. Více zde.

Nejčastěji hledáte

Podporují nás