19. 6. 2020

"Nemilovat knihy znamená nemilovat moudrost. Nemilovat moudrost však znamená stávat se hlupákem." Jan Amos Komenský

Protože máme ve škole spoustu milovníků knih, snílků a kreativních žáků, byla by škoda nezapojit se do soutěže vyhlášené Knihovnou BBB v Uherském Hradišti. A tak nás neminulo ocenění v kategoriích 4. - 5. tříd. Krásnou básničku do soutěže zaslala Tereza Šmídová ze 4. třídy a porota jí udělila třetí místo mezi poetickými díly. Za svou prozaickou tvorbu se umístila Emma Stašková ze 4. třídy na druhém místě a Nela Budačová z 5. třídy na třetí pozici. Knihovna vyhlásila k 20. narozeninám Noci s Andersenem navíc i soutěž o NEJORIGINÁLNĚJŠÍ VINŠ. Za své přání tak byla oceněna čtvrťačka Karolína Klementová.

Fragmenty ze sborníku vítězných prací naleznete v následujících přílohách:

Zobrazit všechny aktuality >

Důležitá upozornění

Veškeré nové informace k zápisu do 1. třídy pro rok 2020/2021, prosím, sledujte v sekci - Základní škola - Zápis do 1. třídy.

 

Naše projekty

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Velké Británie, Irska, Německa, Itálie a Francie. Více zde.

Podporují nás