3. 6. 2021

Po roce jsme se vydali do Skanzenu Rochus, kde pro nás měli připravený zajímavý výukový program "Řemeslo má zlaté dno".

U hospodáře jsme zjistili, jak se v minulosti selo, sklízelo a zpracovávalo obilí. Získali jsme zajímavý poznatek o kukuřici - kukuřičné šustí je totiž skvělý materiál k výrobě panenek a jiných figurek. Ve stodole jsme žasli nad výrobou keramiky. O důležitosti udržování tradic jsme se přesvědčili u malérečky a nově nás zaujala výroba korálků.

Cestou tam i zpět jsme si prověřili i své fyzické schopnosti. Ke zdařilému výletu za poznáním nám pomohlo i krásné počasí.

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport "Podpora zdravého školního života ve zdravé Evropě" na období od 1. 9. 2020 do 31. 8. 2022. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Irska, Německa, Bulharska a Francie.