25. 6. 2019

Týden jsme putovali za tajemstvím lesa. Opět tradičně na Kopánkách v Bílých Karpatech.

Medvěda jsme nepotkali, zato jsme objevovali fantastická zvířátka podle indicií. Pět dní jsme trávili plněním různorodých úkolů. Vydali jsme se i do lomu Rasová, cestou tam nás čekala spousta překvapení, která pro nás přichystaly pracovnice Přírodovědného centra Trnka z Uherského Hradiště.
A co by to byl za pobyt v horách bez pěší turistiky? Máme mladé nožky, chceme mít svaly a být zdraví tělem i duchem. Cesta do Lopenického sedla tak byla obrovskou výzvou. Parádní výkon si zasloužil pořádnou odměnu, na chatě Arnika jsme si tak mohli vychutnat osvěžující nanuk.
Celý týden nám doprovodný program dělaly Martina s Lenkou z DDM Šikula. Tvořili jsme, soutěžili jsme, hráli jsme noční hru a hledali jsme svého dobrého anděla - Dobbyho. Každý měl toho svého, dělal mu potají radost a občas ho i obdaroval. Našli jsme všichni svého Dobbyho? Někteří ano, jiní ne a mnozí si tuto informaci nechali pro sebe jako malé tajemství. Třeba po prázdninách prozradí?
Týden plný tvoření, her, soutěží, sportování a zážitků na celý život je za námi.