30. 1. 2020

... aneb projektový den "Mladé dámy a mladí gentlemani".

Vysvědčení je vzácný okamžik. My jsme tento den pojali opravdu slavnostně. Slušivé oblečení bylo samozřejmostí a celé dopoledne se neslo v duchu etikety. Pan Špaček by měl určitě z našich žáků radost. Všichni se v rámci projektového vyučování seznámili s tím, co je vhodné i nevhodné nosit do společnosti, a některým se dokonce podařilo naučit se vázat kravatu. Velký tématem bylo správné stolování. Doma, v restauraci, na oslavě, během svatby, o svátcích či při dalších společenských událostech. Chystání slavnostní tabule tak mají již nyní v malíčku. Na závěr dne se postupně všichni přesunuli do školní jídelny. Byla neobyčejná. Vše vypadalo jako v restauraci, a to díky paní kuchařkám. Ty měly přichystaný slavnostní oběd s dezertem. Na stolech již byly talíře, příbory, ubrousky, skleničky i květinové dekorace. Prostě velká oslava mohla propuknout. Oběd byl vařen na přání dětí. Mladé dámy a mladí gentlemani si menu vybrali na základě hlasování.

Míša a Paťka:
Naučily jsme se, jak máme a nemáme sedět u stolu a jak se při jídle chovat.

Nelča:
Vůbec jsem netušila, že existuje způsob, jak díky odložení příboru na talíř poděkovat za jídlo. Jsem ráda, že učitelé pro nás přichystali tento pestrý program nejen o správném stolování.

Kuba:
Učili jsme se o etiketě. Bylo to zábavné a poučné.

Dominik a Tom:
Skládání ubrousků nás moc bavilo. Už víme, kam vedle talíře dát lžičku, nůž a vidličku.

Matěj:
Nejlepší bylo vázání kravaty s panem ředitelem. Po dnešku to snad zvládnu i sám.

Viky:
S kamarádkami jsme si udělaly malou párty. Měly jsme vše krásně nachystané a v jednom okamžiku se nám "podařilo" vše zničit malinovkou. Ale i tak to bylo super!

Více fotografií zde.

Zobrazit všechny aktuality >

Důležitá upozornění

Veškeré nové informace k zápisu do 1. třídy pro rok 2020/2021, prosím, sledujte v sekci - Základní škola - Zápis do 1. třídy.

 

Naše projekty

Základní škola Jarošov je zapojena do dvouletého projektu Erasmus+. Je to program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků. Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.
V rámci tohoto projektu spolupracuje škola s partnerskými školami z Velké Británie, Irska, Německa, Itálie a Francie. Více zde.

Podporují nás