Erasmus + je nový program EU pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport na období 2014–2020. Byl zahájen v lednu 2014. Naše škola získala grant na mobility učitelů i žáků.

Cílem všech typů mobilit je podporovat studující a umožnit jim osvojení znalostí či dovedností v cizím jazyce během zahraničních pobytů, zvýšit tak jejich osobní rozvoj.

Mobility podporují také profesionální rozvoj osob, které pracují v oblasti vzdělávání, přispívají k inovaci a zkvalitnění výuky či práce s mládeží.

Účastníci mobilit si zdokonalí znalosti cizích jazyků, zvýší si povědomí o jiných kulturách a zemích, zapojí se do sítě mezinárodních kontaktů a získají smysl pro evropské občanství a evropskou identitu.

Spolupracujeme se školami :

• St. Bernadette´s RC Primary School Newcastle - Anglie
  • Katolische Grundschule  Kaarst- Německo
  • Ecole Elémentaire F. Villon Lyon - Francie
  • Saint Josephs Kinvara - Irsko
  • Instituto Compresivo Esine - Itálie

Na naši školu v přírodě na Kopánky přijedou žáci a učitelů ze všech pěti zemí. V žáci páté třídy pojedou do anglického Newcastlu.